Aktuality

ČERVENtenké střevo

Má tři části a maximum absorpce se odehrává v prvních částech střeva, dvanáctníku a lačníku. Zpracovává tuky, cukry, aminokyseliny, vápník, železo a v poslední části tenkého střeva (kyčelníku) se vstřebávají žlučové kyseliny a vitamínu B12. Tenké střevo obsahuje množství buněk produkujících hormony s vlivem na regulaci činnosti trávicího ústrojí. Obsahuje i lymfatický aparát, který odvádí cizorodé látky.

Potíže

 Ze žaludku do dvanáctníku přichází natrávená potrava. Pokud nemáte dostatečné množství žluče a enzymů, dvanáctník netráví, ale probíhá v něm kvasný proces. To se projevuje nadýmáním. Na to, že je něco v nepořádku, nás upozorní nejen zažívací potíže, ale i ploché nohy, bolesti páteře v oblasti hrudní i bederní či tvorba plísní, bolesti hlavy.

Doporučení

Více konzumovat cibuli, česnek, kroupy, luštěniny. Také ocet, který působí proti plísním – přidávat hlavně do salátů. Preventivně popíjet jablečný ocet – 2 lžíce octa a 100ml vody, je dobré ho vypít půl hodiny před jídlem.    Pozor na bílý cukr – zvyšuje kyselost.  Tenké střevo ohrožují i mléčné výrobky, které způsobují členitost. Pouze kozí a kyselé produkty (syrovátka, kefír) jsou bezpečné.

Užívat byliny pro zlepšení stavu slinivky, používané i při nebezpečí cukrovky.

Mochna husí – působí ve střevech, zde zabírá od obyčejné koliky až po Cronovu chorobu, pánevní potíže, infekce střev nádorová onemocnění a prevence proti nim.

Kopretina řimbaba – stimuluje žaludeční aktivitu, veškeré zánětlivé procesy, zejména záněty tenkého a tlustého střeva.

Aloe – působí na  sliznice zažívacího traktu a  náhlé průjmy.

Použitá literatura:

Marie Příhodová – Regenerace speciál, reflexní terapie zima 2012, www.regenerace.cz

Kontaktní informace

Alla Beauty&Relax - Masáže Mořkovská
Na Humnech 888/15a
Liberec 3
46003
Česká republika
IČ:
DIČ
- Své služby nabízím od Po-Pá dle objednávek, je možné se dohodnout i na den pracovního volna - nutno vždy dojednat v dostatečném časovém předstihu. V případě zájmu mohu po dohodě přijet i za Vámi.