Breussova masáž

Zakladatel metody je Rudolf Breuss (1899-1990), masáž vyvinul na základě svých dlouholetých zkušeností a léčitelské praxe. Je také autorem světového bestselleru „ Rakovina, leukémie a jiné zdánlivě nevyléčitelné nemoci.“

Masáž se provádí manuálně, jde o jemnou, energetickou masáž  zad a páteře.  Masáží páteře se  různými speciálními hmaty vlastně oddalují obratle od sebe, aby ploténka měla místo a  vmasírovává se třezalkový olej. Tím se docílí nabobtnání meziobratlových plotének, jejich vyživení a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla. 

Po jemné masáži se položí na páteř hedvábný papír a postupným přikládáním rukou dochází k magnetizování. Třezalkový olej proniká hlouběji do páteře a nečistoty se působením osmózy hromadí na drsné straně papíru.

Při Breussově masáži se také automaticky ošetřují akupresurní body, které jsou vyústěním spojnic orgánů a jsou uloženy podél páteře na meridiánu močového měchýře. Aktivováním těchto bodů dochází, kromě výrazného uvolnění páteře a odstranění bolesti zad, často i k vyřešení různých psychických blokád.

Třezalkový olej, který se používá při masáži je to substance olivového oleje lisovaného za studena  s květem třezalky. Olej je citlivý na světlo, proto by jsme se  po nanesení oleje měli vyhýbat 24 hodin slunečnímu záření i pobytu v soláriu.

Třezalka tečkovaná ( Hypericum perforatum)

  • zmenšuje tělesnou reakci na stres
  • je protizánětlivá
  • zlepšuje krevní oběh

Masáž je možné dle potřeby libovolně opakovat.

Indikace:

  • dbá na správné postavení páteře
  • uvolňuje meziobratlové ploténky
  • je vhodná i u starých lidí, i při prokázané osteoporóze
  • k uvolnění napjatého zádového svalstva
  • prevence onemocnění páteře

Kontraindikace:

jelikož je masáž velmi jemná, nejsou známy žádné kontraindikace

Kontaktní informace

Alla Beauty&Relax - Masáže Mořkovská
Na Humnech 888/15a
Liberec 3
46003
Česká republika
IČ:
DIČ
- Své služby nabízím od Po-Pá dle objednávek, je možné se dohodnout i na den pracovního volna - nutno vždy dojednat v dostatečném časovém předstihu. V případě zájmu mohu po dohodě přijet i za Vámi.